KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 14257097
nr 1425 7097
Bertil Damm
(1887-1942), Sverige
Blandteknik, 15 st, Signerade, Skisser Till Operan Hassan, yttermått inklusive ram: 37x45-47x71 cm
Bertil Damm, född 1887, död 1942, svensk målare.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.300 kr
måndag 18 oktober 2021
kl 19:33:42
1.100 kr
800 kr
900 kr (Budbetjänt)
1.000 kr
1.100 kr (Budbetjänt)
1.200 kr